• Zmena podmienok ospravedlnenia neprítomnosti žiaka na vyučovaní

18. 6. 2024

Vážení rodičia,

novelizáciou Zákona 245/2008 Z.Z platnej od 1.6.2024 sa menia podmienky ospravedlnenia neprítomnosti žiaka na vyučovaní podľa § 144:

(10)

Neprítomnosť dieťaťa alebo neplnoletého žiaka ospravedlňuje škola na základe žiadosti jeho zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

(11)

Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá najviac 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 10 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá viac ako 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 10 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

(13)

Vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť neprítomnosti, najmä pri opakovanej neprítomnosti; to platí aj ak ide o ospravedlňovanie podľa odseku 11 alebo odseku 12.

• Outdoorové vyučovanie

26. 6. 2024

Žiaci 5. – 9. ročníka si na hodinách biológie a chémie opakovali a upevňovali učivo formou outdoorových aktivít – v exteriéri školy. Zámerom všetkých aktivít bolo upevňovanie pravidiel skupinovej práce, naučiť sa rešpektovať názory členov skupiny a navzájom si pomáhať.

Žiaci 5.ročníka si v aktivite s názvom „Listové leporelo“ zopakovali druhy listnatých drevín školského areálu a vytvorili si jednoduchú učebnú pomôcku – leporelo.

Šiestaci si zopakovali stavbu rastlinnej a živočíšnej bunky a funkcie jednotlivých organel vytváraním modelov buniek z prírodnín.

Žiaci siedmeho ročníka v aktivite „Ľudské telo – ako vyzerám na papieri“ si precvičili organizáciu ľudského tela.

Ôsmaci sa zahrali na anióny, katióny prvkov v aktivite s názvom „Chemický tanec“ si precvičili podmienky vzniku chemickej väzby a vznik chemických zlúčenín.

Žiaci 9. ročníka jednoduchými aktivitami rozlišovali druhy erózie pôdy a navrhovali spôsoby ochrany pôdy pred eróziou.

Pri všetkých aktivitách si žiaci rozvíjali manuálne zručnosti pri praktickej činnosti a vytvárali závery na základe zistení, skúmaní, pozorovaní.

24. 6. 2024
            Riaditeľstvo školy oznamuje,
            že v dňoch 25. 6. (utorok) - 27. 6. (štvrtok)
            budú žiaci prvého stupňa končiť 4. vyučovacou hodinou o 11,40 h a žiaci 2. stupňa budú končiť 5. vyučovacou hodinou o 12,35 h.
          • Exkurzia žiakov 2. stupňa

21. 6. 2024

V utorok 18.6. sa žiaci druhého stupňa zúčastnili výletu v Topolčianskej zubrej zvernici a mohli sledovať ranné kŕmenie týchto majestátnych tvorov. Neskôr sa presunuli na zrúcaninu hradu Hrušov s krásnym výhľadom. Výlet ukončili osviežením v Pstruhovom raji. Počasie vyšlo na jednotku a bol to super deň!

• Exkurzia - 1. stupeň ZŠ

11. 6. 2024

Žiaci 1. stupňa ZŠ sa dnes 11. 6. 2024 zúčastnili exkurzie do včelnice v mestečku Smolenice. Navštívili Včelársku záhradu pod Smolenickým zámkom. Veľa sa dozvedeli o práci včelára, o živote vo včelom úli, na včelej lúke spoznali kvety a rastliny súvisiace so včelárstvom, pozreli si krátke veľmi zaujímavé video o živote včiel, ochutnali tri druhy medov a v tvorivých dielňach si vlastnoručne vyrobili sviečku zo včelieho vosku.

• MDD na 2. stupni ZŠ

4. 6. 2024

Vo štvrtok 30. mája si žiaci druhého stupňa užili MDD na športovom dopoludní v areáli školy. Pomerali si sily v medzitriednych turnajoch vo florbale, futbale a vybíjanej. Počasie nám vyšlo na výbornú a veľmi radi by sme poďakovali Združeniu rodičov pri našej škole za príspevok, ktorý nám umožnil osladiť deťom tento príjemný deň.

• Dudince - výlet spojený s exkurziou - 8.A

2. 6. 2024

V dňoch 21. - 24. 5. 2024 sa žiaci 8. A triedy zúčastnili výletu spojeného s exkurziou v kúpeľnom mestečku Dudince. Ubytovanie bolo v apartmánoch penziónu Fortuna. Keďže nám počasie prialo, žiaci si dostatočne zašportovali (k dispozícii sme mali aj bazén), oboznámili sa s historickou časťou "Rímskych kúpeľov", tvorbou travertínových kôp a dozvedeli sa základné informácie o vednom odbore balneoterapia.

Ďakujeme rodičom za výraznú pomoc pri organizácii a zabezpečení výletu.