Tvorivé dielne a deň otvorených dverí máme úspešne za sebou 🫶.
Milí predškoláci, ďakujeme za vašu návštevu, boli ste úžasní! 💓
Tvorivé dielne a deň otvorených dverí máme úspešne za sebou 🫶.
Milí predškoláci, ďakujeme za vašu návštevu, boli ste úžasní! 💓
V piatok sa naši žiaci vybrali na zaujímavú Poľovnícku výstavu trofejí v Kultúrnom dome vo Veči. Vypočuli si veľa nových informácií o poľovníctve, nasledovala výstava lesných zvierat a najväčšiu radosť mali z poľovníckych psov a zvukov vábničky, ktoré im páni poľovníci predviedli.
Deti i učiteľky sa potešili aj drobným darčekom a sladkému pohosteniu.
V mene celej školy, ĎAKUJEME ♥️
Milí priatelia,
pozývame vás na krátku video-prehliadku niektorými zaujímavými časťami života našej školy.
Želáme príjemne strávené chvíle pri pozeraní videa.
Ďakujeme za pozornosť a radi privítame budúcich prváčikov na Veselom popoludní, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 20. marca od 15,00 do 16,30 v budove našej školy.
Tešíme sa na Vás! 🫶💑
Vážení rodičia, milí predškoláci!
Srdečne Vás pozývame na veselé popoludnie v našej (možno vašej budúcej) základnej škole.
Tešíme sa na vás 🧡
Vážení rodičia a priatelia našej školy, opäť sa začali šíriť fámy o tom, že naša škola sa ruší.
Neverme však všetkému, čo "jedna babka povedala" - ZŠ s MŠ, Bernolákova 1 sa neruší, nezatvára, PRÁVE NAOPAK!
Tešíme sa, že
V apríli nás čaká zápis do 1. ročníka ZŠ.
Preto, ak máte vy, alebo vaši priatelia záujem prihlásiť k nám svojho budúceho prváčika, pokojne tak urobte, škola sa neruší. Budúcich prváčikov čakajú obnovené priestory, výborné vybavenie a skvelý kolektív zamestnancov. ❤️
V piatok 21. februára 2025 sme si spríjemnili posledný deň pred prázdninami karnevalom.
Počas vyučovania sa deti v maskách presunuli do telocvične, kde žiaci 2. stupňa spolu s pani učiteľkami a pánom školníkom pripravili pre svojich mladších kamarátov pestrú zábavu. Masky sa nám predstavili, súťažili, spievali, tancovali a veselo sa zabávali. Veď, posúďte sami :-) 🤡 🎉💃🏼🥳
Z roka na rok sú Vaše masky krajšie a kreatívnejšie, nestačíme sa čudovať. Dnešný deň sme si všetci užili. Ďakujeme ♥️🎉
Všetkým účastníkom ďakujeme za krásny umelecký zážitok.
Víťazom blahoželáme a držíme palce pri reprezentácii školy v okresnom kole.
Deviatakov už máme naspäť v škole. Počas lyžiarskeho kurzu si okrem lyžovačky užili aj zopár výletov.
Jedným z nich bola Hájovňa pod majestátnym vrchom Babia hora. Vo vnútri hájovne je inštalovaná expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy. Ide o skutočne prvé literárne múzeum na Slovensku, ktoré je venované dielu básnika. Hájovňa bola inšpiráciou aj ďalšieho významného slovenského spisovateľa - Mila Urbana. V objekte si pozreli aj jeho expozíciu.Veríme, že aj tento výlet bol pre všetkých prínosom, ktorý si navždy zapamätajú.
Naši deviataci sa pod vedením pána učiteľa Tamaškoviča vybrali tento týždeň na lyžovačku do najsevernejšej obce na Slovensku - Oravskej Polhory. Od nedele sú ubytovaní v penzióne Hrubjak. Veríme, že sa im Orava páči a do piatka si upevnia svoje lyžiarske schopnosti. Pozdravujeme! 😉⛷️❄️🏔️
Tohtoročná zima nás opäť nepotešila snehovou nádielkou, to však neznamená, že by sme si ju nemohli užiť, napríklad korčuľovaním na šalianskom klzisku ⛸ 😉
V pondelok 3. februára 2025 k nám zavítalo mobilné planetárium v ktorom naši žiaci zažili virtuálnu cestu vesmírom.
Starší aj mladší žiaci sa vybrali na vesmírne putovanie našou Slnečnou sústavou. Naučili sa veľa nového o Slnku, planétach a páse asteroidov.
Mladší žiaci okrem spoznávania Slnečnej sústavy pozorovali z pozície vesmírneho cestovateľa, prečo sa strieda deň s nocou a posvietili si aj na striedanie ročných období.
Za možnosť zažiť takúto netradičnú zábavno zážitkovú formu vyučovania ĎAKUJEME ❤️ ZRPŠ pri našej škole, ktoré finančne odbremenilo rodičov a hradilo všetky finančné výdavky spojené s touto akciou.
Milí čitatelia !
Prinášame vám nové číslo školského časopisu O škole po škole.
Nájdete ho v module Školský časopis - O škole po škole
Prajeme vám príjemné čítanie!
Redakčná rada
Z celého 💗 ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a pomohli dobrej veci.
Dňa 10. decembra 2024 sa naši žiaci (2. A a 4. A) zúčastnili Vianočnej akadémie detí mesta Šaľa.
Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu a pani učiteľkám za prípravu.
Žiaci 2. a 3. ročníka, ako už každoročne býva zvykom v tomto predvianočnom čase, si uctili klientov denného stacionáru Duslo - Šaľa krátkym programom a priniesli im ručne vyrobené darčeky.
Strávili s nimi veselé chvíle plné hier, tanca a spevu.
Na záver návštevy si vzájomne popriali krásne vianočné sviatky.
5. decembra 2024 sme sa zúčastnili v Nitre krajského kola vo florbale dievčat. V silnej konkurencii naže žiačky obsadili 3. miesto za čo im patrí veľká pochvala. Nella Kacianová, Ivona Holáseková, Pamela Tanková, Aylin Lavová, Lucia Halgašová, Natália Mikušová, Emma Hamarová, Sára Mocková.
Naši stromáci sa zapojili do súťaže Enviropátračky, ktoré vyhlasuje Strom života.
Téma Stromy žiakov veľmi zaujala. S chuťou sa pustili do plnenia úloh. Spoločne merali výšku a hrúbku kmeňa stromov na našom školskom dvore. Naučili sa z nameraných hodnôt prepočítať vek stromov. Paľko skúšal tvrdosť vzoriek drevín, Lenka kolážou znázorňovala majestátnosť stromu. Spoločne sledovali na stromoch záhadný život iných organizmov a vysadili aj ovocný stromček. Spoznávali rozdiel medzi stromoradím a alejou.
Za svoju prácu získali 1. miesto.
Už teraz sa tešia na ďalšie kolá súťaže.
Naše žiačky sa na majstrovstvách okresu vo florbale umiestnili na 1. mieste a postupujú na majstrovstvá kraja.
Blahoželáme!
Powered by aSc EduPage