• 21. 11. 2023 - Pasovanie prvákov do "cechu školského"

22. 11. 2023

V utorok 21. novembra sme boli svedkami výnimočnej udalosti – pasovania žiakov 1. ročníka do „cechu školského“. Pre prvákov boli pripravené zaujímavé úlohy, s ktorými si hravo poradili. Po zložení „Sľubu prváka“, kde sa všetci zaviazali zodpovedne plniť svoje povinnosti, prváci dostali Pasovací dekrét a malý darček. Prváčikom prajeme veľa šťastia na ceste za poznaním a dúfame, že im na dnešný deň zostanú pekné spomienky.

Za pomoc ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pri organizácii tohto milého podujatia, najmä však ZRŠ, vďaka ktorému sme mohli deti potešiť malou pozornosťou, členom Školskej rady a ôsmakom, ktorí svoje úlohy zvládli na výbornú.

• 15. 11. 2023 - Hovorme o jedle

16. 11. 2023

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Galante zorganizovala 15.11.2023 veľmi zaujímavú akciu – Hovorme jedle. Niektorí žiaci ôsmeho a deviateho ročníka tu spoznali význam „ super potravín ˮ pre človeka. Z týchto významných surovín aj pripravovali veľmi zaujímavé jedlá – cviklové placky, cviklový koláč, cesnakovú a zelerovú nátierku, bryndzový dip a pagáče z hokkaido tekvice.

• 10. 11. 2023 - Bibliotéka a BIB 2023 - exkurzia

16. 11. 2023

V piatok 10.11.2023 sme sa so žiakmi druhého stupňa zúčastnili knižného veľtrhu Bibliotéka na výstavisku Incheba. Žiaci mali možnosť zoznámiť sa s rôznymi vydavateľstvami a ich knižnou ponukou. Po výstave sme sa presunuli do Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiany, kde sme si so sprievodcom poprezerali krásne práce na výstave BIB - Bienále ilustrácií detských kníh.

Ďakujeme organizátorom za kvalitné, profesionálne zorganizované akcie, naozaj sme si ich užili.

• Halloweensky piatok 27. 10. 2023

16. 11. 2023

Pred jesennými prázdninami sme si 27. 10. všetci na našej škole počas vyučovania i v ŠKD užili Halloweensky piatok. Ďakujeme všetkým strašidlám a strašidielkam za úžasný zážitok, boli ste skvelí! Nechýbala ani súťaž o NAJ masku a verte, že vyberať bolo extra ťažké. Sladkú odmenu si zaslúžili úplne všetci.

Trick or treat!