• Exkurzia žiakov 1. stupňa ZŠ - Svätý Anton, Štiavnické Bane

17. 10. 2022

Vo štvrtok 29.septembra sa žiaci prvého stupňa s pani učiteľkami zúčastnili exkurzie v kaštieli vo Svätom Antone, kde sa dozvedeli množstvo zaujímavostí o histórii a niekdajších obyvateľoch kaštieľa ich zvykoch a spôsobe života. Po príjemnej náučnej prehliadke sme sa prepravili do základnej školy Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach, v ktorej sa ako prvej na svete vyučuje predmet sokoliarstvo. Základná škola sa podobne ako naša zameriava na ochranu životného prostredia a jej zveľaďovanie. Na základnej škole sme mali možnosť zúčastniť sa sokoliarskeho predstavenia, z ktorého mali žiaci aj pedagógovia obrovský zážitok. Okrem veľkého množstva dravcov mohli žiaci vidieť aj iné exotické zviaratá, ako krokodíl, opičky, leguán a exotické papagáje, ktorým za odmenu a trpezlivosť mohli žiaci dať piškotku. Do školy sme sa vrátili s množstvom krásnych zážitkov. Touto cestou by sme sa v mene všetkých účastníkov nádhernej exkurzie chceli poďakovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Bernolákova za organizáciu, zabezpečenie a sprostredkovanie nezabudnuteľných zážitkov.

• Exkurzia žiakov 2. stupňa ZŠ - Svätý Anton, Štiavnické Bane

17. 10. 2022

V stredu 21.9.2022 sme sa my, žiaci a pedagógovia 2. stupňa, vydali na exkurziu Navštívili sme kaštieľ v Svätom Antone a na hodinu sme sa preniesli do minulosti vďaka nádhernej expozícii a veľmi profesionálnej a milej pani sprievodkyni. Z kaštieľa sme sa presunuli na Základnú školu s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach. Táto škola je zameraná podobne environmentálne ako tá naša a rozhodla sa vyučovať trochu inak, zážitkami. Vďaka svojej unikátnej polohe v srdci Štiavnických vrchov je obklopená prírodou a jej žiaci majú možnosť vyučiť sa sokoliarstvu. Na pár hodín sme sa stali pozorovateľmi i obdivovateľmi a ocitli sa medzi množstvom druhov dravých vtákov – orlami, orliakmi, sokolmi či sovami. Veľký úspech zožali aj exotické papagáje, krokodíl či opice. No a na záver, aby bol náš zážitok dokonalý, sme si mohli pozrieť ukážky sokoliarskeho výcviku a niektorí si ho dokonca aj sami vyskúšali. Touto cestou by sme sa chceli v mene všetkých účastníkov poďakovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Bernolákova za sprostredkovanie tohto nevšedného a nezabudnuteľného zážitku, veľmi si to vážime!