• Deň Zeme 21. 4. 2023 - 1. A

24. 4. 2023

Žiaci 1.A triedy oslávili Deň Zeme výrobou plagátu o ochrane Zeme a krásnou ikebanou z prírodnín. Pripravili aj občerstvenie z plodov Zeme, s ktorým im pomohli šikovné mamičky a mohli tak pohostiť svojich spolužiakov zdravými nátierkami, ovocím a zeleninou, ktoré pekne naaranžovali. Veľmi pekne ďakujeme rodičom za spoluprácu na tejto krásnej akcii.

• Deň Zeme 21. 4. 2023 - 2. A

24. 4. 2023

Aktivity žiakov 2. A počas Dňa Zeme:

• Zoznámili sa s Paxim – malým mimozemšťanom, ktorý ich naučil pomocou videí európskej vesmírnej agentúry niečo nové o kolobehu vody v prírode a o vzniku skleníkového efektu a boji proti jeho zosilňovaniu, vyrobili si náhrdelníky s obrázkom Paxiho.
            • Rozprávali sa o význame stromov v boji proti skleníkovému efektu, vytvorili maketu častí stromu.
            • Na školskom dvore spoznávali stromy a byliny.
            • Pomenúvali vtáčiky, ktoré na školskom dvore uvideli a započúvali sa do ich spevu.
            • Vypracúvali pracovné listy o separácii a recyklácii odpadu.
            • Rozprávali sa o význame pôdy pre život rastlín, skúmali zloženie pôdy z nášho školského areálu.
            • Na počítači vytvorili plagáty ku Dňu Zeme.
            • Využili krásne počasie a trošku si zabehali a zahrali sa na školskom dvore.
          • Deň Zeme 21. 4. 2023 - 3. A

24. 4. 2023

Aktivity žiakov 3.A počas Dňa Zeme:

• siatie semienok fazule a iných rastlín do črepníkov, práca s hlinou
            • vytvorenie záložky "Recyklujem"
            • maľovanie zemegule na veľký kartónový papier
            • vypracovanie pracovného listu na tému „Poznám svoju Zem“
            • pobyt na školskom dvore
          • Deň Zeme 21. 4. 2023 - 5. A

24. 4. 2023

Aktivity žiakov V. A niektorých žiakov VIII. A počas Dňa Zeme:

• Riešili motivačné krížovky zamerané na históriu a význam medzinárodného Dňa Zeme.
            • Vytvorili kmeň, korene a konáre stromu z tvrdého papiera a nalepili na dvere triedy.
            • Precvičovali si pády podstatných mien, rímske číslice, sčitovanie, odčitovanie, násobenie a delenie celých čísel hravou a zábavnou formou.
            • Naučili sa 6 jednoduchých zásad v anglickom jazyku, ako môžu pomôcť našej Zemi.
            • Pri čítaní s porozumením zistili význam lesa.
            • Vystrihovali listy stromu a na každý lístok napísali, ako sa budú správať, aby chránili našu prírodu. Lístky sme nalepili na konáre stromu v triede na dverách.

Keďže bol krásny slnečný deň, všetky aktivity sme mohli robiť vonku školskom dvore. Medzi jednotlivými činnosťami sme si aj pobehali, skákali sme cez švihadlo, hádzali si loptu, alebo len tak oddychovali na deke a počúvali spev vtáčikov.