• Skrášlený areál školy

18. 10. 2021

Do fotogalérie bol pridaný nový album Skrášlený areál školy .

Strom života v rámci regrantingu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR finančne podporil aktivity pre deti a mládež realizované po celom Slovensku. Aj naša škola získala financie na realizáciu aktivít v rámci projektu „ Umenie v prírode – príroda v umení „ . Cieľom projektu bolo skrášlenie školského areálu vytvorením malej umeleckej galérie v prírode. Snažili sme sa vytvoriť podnetné, tvorivé a zaujímavé prostredie pre žiakov ZŠ a deti MŠ.

Zrealizované aktivity:

• Renovácia hmyzieho domčeka  - úkryt pre opeľovačov v našom novovytvorenom sade kríkov, ktorých plody sú potravou pre spevavce v našom školskom areáli.
            • Vytvorenie priestorových objektov stvárňujúcich ľudské tváre a živočíchy s využitím samorastov ( naplavenín Váhu).
            • Zostrojenie lavičiek na pníkoch, ktoré zostali po spílení prestarnutých drevín.
            • Umelecké pretvorenie smetnej nádoby na rozprávkový domček – úložný priestor pre hračky detí MŠ.
            • Vytvorenie kompozícií vtáčích búdok – úkryt pre vtáctvo školského areálu.
            • Obnova mantinelu školského ihriska – dekorácia povrchu prírodnými motívmi ( listy drevín, motýle, byliny, vtáky... ) – skultivovanie školského ihriska.

Veríme, že vnímaním krásy prírody a inšpiráciou sa priamymi podnetmi z prírody spestríme výchovno – vzdelávací proces v MŠ aj ZŠ.

Veľká vďaka patrí nášmu šikovnému pánovi školníkovi Norbertovi Gálovi a pani učiteľke Mgr. Janke Žilinskej.

• Enviropátračka - veľký úspech našej žiačky

14. 10. 2021

Aj v tomto školskom roku pracuje na našej škole Klub Stromu života.

Ivona Holáseková, žiačka V.A triedy, sa zapojila do environmentálnej súťaže Enviropátračka, ktorú vyhlasuje Strom života.

Súťaž pozostáva z 8 samostatných kôl a obsahuje vedomostné, bádateľské a umelecké úlohy. I. kolo bolo zamerané na dopravu. Ivonka sledovala vplyv skleníkových plynov na zmenu klímy, množstvo uvoľneného oxidu uhličitého pri jednotlivých druhoch dopravy, preskúmala hlukovú mapu Bratislavy a ešte sa dozvedela aj mnoho zaujímavých informácií z histórie dopravy a vzniku semaforov. Riešenia úloh spracovala do powerpointovej prezentácie. Všetky úlohy vynikajúco zvládla a obsadila 1. miesto.

Už teraz sa s veľkou chuťou pustila do riešenia úloh II. kola, ktoré je zamerané na odpady.

Všetci jej držíme palce a prajeme veľa úspechov.