• Pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka 🌞

• 25. októbra 2022 si žiaci a zamestnanci našej školy nenechali ujsť pozorovanie jedinečného úkazu - čiastočného zatmenia Slnka. Možnosť pozorovať tento jav využili aj niektorí rodičia, čakajúci na svoje deti. 👍

• Jeseň v ŠKD

• Žiaci zo školského klubu detí sa postarali o jesennú výzdobu spoločných priestorov školy. Ďakujeme

• Land art na výtvarnej výchove v 2.A triede

• Druháci dnes na výtvarnej výchove skrášlili svojimi výtvormi školský areál. Z prírodnín, ktoré nám ponúka jeseň, vytvorili pekné kompozície. Dokázali, že sú veľmi šikovní a tvoriví.

Pripájame fotografie ich diel vytvorených z prírodných materiálov v krajine - prírode .

• Výstavka plodov jesene

• "Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata…” Výstavka jesenných plodov sa konala v dňoch 26. - 30. septembra. Ďakujeme každému, kto svojim aranžmánom či plodmi jesene pridal ruku k našej spoločnej výstavke.

• Exkurzia žiakov 1. stupňa ZŠ - Svätý Anton, Štiavnické Bane

• Vo štvrtok 29.septembra sa žiaci prvého stupňa s pani učiteľkami zúčastnili exkurzie v kaštieli vo Svätom Antone, kde sa dozvedeli množstvo zaujímavostí o histórii a niekdajších obyvateľoch kaštieľa ich zvykoch a spôsobe života. Po príjemnej náučnej prehliadke sme sa prepravili do základnej školy Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach, v ktorej sa ako prvej na svete vyučuje predmet sokoliarstvo. Základná škola sa podobne ako naša zameriava na ochranu životného prostredia a jej zveľaďovanie. Na základnej škole sme mali možnosť zúčastniť sa sokoliarskeho predstavenia, z ktorého mali žiaci aj pedagógovia obrovský zážitok. Okrem veľkého množstva dravcov mohli žiaci vidieť aj iné exotické zviaratá, ako krokodíl, opičky, leguán a exotické papagáje, ktorým za odmenu a trpezlivosť mohli žiaci dať piškotku. Do školy sme sa vrátili s množstvom krásnych zážitkov. Touto cestou by sme sa v mene všetkých účastníkov nádhernej exkurzie chceli poďakovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Bernolákova za organizáciu, zabezpečenie a sprostredkovanie nezabudnuteľných zážitkov.

• Exkurzia žiakov 2. stupňa ZŠ - Svätý Anton, Štiavnické Bane

• V stredu 21.9.2022 sme sa my, žiaci a pedagógovia 2. stupňa, vydali na exkurziu Navštívili sme kaštieľ v Svätom Antone a na hodinu sme sa preniesli do minulosti vďaka nádhernej expozícii a veľmi profesionálnej a milej pani sprievodkyni. Z kaštieľa sme sa presunuli na Základnú školu s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach. Táto škola je zameraná podobne environmentálne ako tá naša a rozhodla sa vyučovať trochu inak, zážitkami. Vďaka svojej unikátnej polohe v srdci Štiavnických vrchov je obklopená prírodou a jej žiaci majú možnosť vyučiť sa sokoliarstvu. Na pár hodín sme sa stali pozorovateľmi i obdivovateľmi a ocitli sa medzi množstvom druhov dravých vtákov – orlami, orliakmi, sokolmi či sovami. Veľký úspech zožali aj exotické papagáje, krokodíl či opice. No a na záver, aby bol náš zážitok dokonalý, sme si mohli pozrieť ukážky sokoliarskeho výcviku a niektorí si ho dokonca aj sami vyskúšali. Touto cestou by sme sa chceli v mene všetkých účastníkov poďakovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Bernolákova za sprostredkovanie tohto nevšedného a nezabudnuteľného zážitku, veľmi si to vážime!

• Výstava "Milan Rastislav Štefánik - STOPY ŽIVOTA"

• V našej základnej škole sa v dňoch 19. - 23. septembra konala výstava spoločnosti Milana Rastislava Štefánika s názvom “Milan Rastislav Štefánik - STOPY ŽIVOTA”. Výstavu, ktorá bola inštalovaná na strednej chodbe, si mohli pozrieť všetci. Žiaci štvrtého ročníka si však na hodine vlastivedy vypočuli aj výklad od pani učiteľky -zaujímavosti o živote tejto významnej osobnosti našej vlasti.

• Milí rodičia a priatelia školy.

Končí ďalší mimoriadny školský rok. Nebol jednoduchý, ale zároveň nás naučil a veľa nám dal. Ukázal nám, že aj v čase pandémie sa dokážeme zjednotiť a pracovať na vzdelávaní našich žiakov.

Vďaka patrí učiteľom, ktorí našli spôsob každodennej online komunikácie, vďaka patrí žiakom, ktorí spolupracovali a tvorili a najväčšie poďakovanie patrí rodičom, ktorí popri všetkých povinnostiach zvládajú s nami komunikovať, spolupracovať a byť k svojim deťom láskaví. Ďakujeme vám, že ste boli úžasnými spolupracovníkmi, motivátormi, spoluhráčmi. Ďakujeme za všetko, čo ste pre svoje deti počas uplynulých coronamesiacov urobili.

Špeciálne poďakovanie patrí ˃˃˃ RODIČOM ˂˂˂ , ktorí nám pomohli pre deti pripraviť v deň ich sviatku oslavu plnú prekvapení a odmien. Ďakujeme tiež starším žiakom, ktorí sa svojej úlohy zhostili mimoriadne kreatívne a zodpovedne a vymysleli svojim spolužiakom nezabudnuteľný zážitok, zábavu a dobrodružstvo.

Prichádzajú prázdniny, zaslúžený odpočinok pre všetkých. Prežite ho v pokoji a zdraví, objavujte krásy, športujte. Vráťme sa v septembri do školy oddýchnutí a plní odhodlania pustiť sa do práce. Želáme vám krásne a ničím nerušené leto.

Kolektív ZŠ s MŠ Bernolákova