• Prehliadka renesančného kaštieľa v Šali

• Dňa 10.06.2022 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie - prehliadka renesančného kaštieľa v Šali.

Návšteva bola spojená s bohatým programom, kde si žiaci mohli napísať na pamätný list brkom svoje meno a otlačiť si vlastnú pečať. Po obhliadke a odbornom výklade sme sa presunuli na nádvorie, kde žiaci poskladali puzzle s tematikou dobových obrázkov kaštieľa. Program a aktivity sa deťom veľmi páčili, ďakujeme vedeniu kaštieľa za príjemné strávené dopoludnie.

Mgr.  Gaálová

• Medzinárodný deň detí na našej škole

• V stredu 1. júna sme na našej základnej škole počuli a videli viac detského smiechu ako obvykle. Pri príležitosti medzinárodného dňa detí sme si pre deti pripravili množstvo aktivít. Po úvodnom uvítaní pani riaditeľky na školskom dvore sa žiaci prvého stupňa vybrali pred neďalekú Coop jednotu, pred ktorou kreslili na chodník na tému “Nákupy”. Po vyhodnotení kresieb pani predavačkou z predajne sme sa presunuli späť na školský dvor, kde už boli pripravené stanovištia s rôznymi úlohami (preťahovanie lanom, skákanie vo vreci, hod na cieľ, hádanie podľa hmatu, tombola…). Žiaci si po splnení úloh mohli zameniť zozbierané pečiatky v mini bazáriku za krásne darčeky. V závere dňa dostali žiaci diplomy a medaily za vynikajúce výkony.

Za prípravu školskej olympiády ďakujeme žiakom a pedagógom na druhom stupni.

• Športové súťaže

• V školskom roku 2021/22 sa naši žiaci zúčastnili rôznych športových súťaží, kde nás vzorne reprezentovali.

Žiaci 1.a 2. ročníka sa zúčastnili Minihádzanej, kde z 5 zápasov 4 vyhrali.

28. mája sa uskutočnil turnaj MC Donald`s Cup v Močenku, kde si zahrali žiaci/ky z prvého stupňa.

Druhý stupeň nás reprezentoval vo futbale, florbale a v atletike.

V malom futbale žiačok sme obsadili 3. miesto a vo florbale žiačok 2.miesto.

Za ochotu reprezentovať našu školu by sme sa im chceli poďakovať.

• Exkurzia - Atlantis CENTER Levice - 1. stupeň ZŠ

• V stredu 18. mája 2022 žiaci 1. stupňa ZŠ absolvovali exkurziu do Atlantis CENTRA v Leviciach. Naučili sa veľa nového o vesmíre, spoznali zaujímavosti z natáčania Harryho Pottera a vyskúšali si mnohé atrakcie využívajúce fyzikálne zákonitosti. Na exkurzii sa deťom veľmi páčilo a odniesli si veľa nezabudnuteľných zážitkov.

• 🤹‍♂️ Žonglér v školskom klube detí 👏

• V stredu 11. mája si deti v školskom klube detí užili skvelú zábavu. Zavítal medzi nich žonglér, ktorý ich zasvätil do tajov žonglérskeho umenia. Ako to našim šikovným družinárom išlo, si môžete pozrieť na fotografiách z tohto úžasného dňa.

• 👍 Úspech našich žiačok v súťaži Slávik Slovenska 🎶

• Dňa 05.05.2022 sa konalo okresné kolo speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2022.

Našu základnú školu reprezentovali v II.kategórii Natália Mikušová z 5.A, ktorá sa umiestnila na vynikajúcom 1. mieste a postupuje do krajského kola.

V III.kategórii Simona Hadnaďová zo 7.A, ktorá sa umiestnila na krásnom 3.mieste.

Na dievčatá sme veľmi hrdé a blahoželáme im k úspechu. Nech vám to aj naďalej takto krásne spieva. Natálke držíme palce v krajskom kole.

Ďakujeme bývalej pani riaditeľke Janke Tóthovej, ktorá dievčatá sprevádzala na klavíri.

• 🌍 Deň Zeme na 1. stupni ZŠ a v ŠKD 🌳🌞

• Aj na 1. stupni ZŠ a v školskom klube detí bol 22. apríl venovaný Dňu Zeme.

Žiaci 1.A pri príležitosti sviatku našej planéty robili nasledovné aktivity:
          - vyrobili si čelenky s motívom zemegule
          - porozprávali sa o tomto sviatku
          - pozreli si videoklip „Naša Zem“ od Smejka a Tanculienky a porozprávali sa o tom, čo zaujímavé vo videoklipe videli – aké tam boli zvieratká, ako ľudia zničili prírodu i ako deti vo videoklipe pomáhali prírode
           - prečítali si text o žabe – rosničke zelenej
          - písali vety o žabe
          - čítali z knihy Filipko – o hmle, o podenkách a o stanovaní
          - vytvorili lampášiky, pomocou ktorých ukázali, v akých témach sa u nich rozsvietilo svetielko poznania.

Žiaci 2.A sa od začiatku vyučovania venovali ochrane našej modrej planéty:
          - riešili tajničku na tabuli
          - zisťovali zaujímavosti o Zemi z rôznych encyklopédii
          - pozreli si náučné video o recyklácii
          - zisťovali čo všetko patrí do bioodpadu
          - vytvorili si triednu skúšobnú kompostárničku, ktorú budú dlhodobo sledovať
          - naučili sa čo je uhlíková stopa
          - vypočítali si priemernú uhlíkovú stopu triedy
          - vytvorili plagát AKO MÔŽME ZNÍŽIŤ NAŠU UHLÍKOVÚ STOPU
          - na konci vyučovania si overili získané vedomosti v kvíze

V 3.A začala predpríprava na Deň Zeme už vo februári:
          - založenie našej malej záhradky- zasadenie semien bylín do črepníkov
          - starostlivosť o byliny- polievanie v marci, v apríli...
          22.4. Deň Zeme:
          - vyhľadávanie informácií, prečo naše vypestované byliny zaradiť do nášho jedálnička
          - zapisovanie informácií na kartičku príslušnej bylinky.
          - výzdoba papierových pohárov s prírodným motívom.
          - použitie niektorých bylín: posekanie pažítky, petržlenovej vňati na chlebík, mäta na osvieženie ovocného smoothie, pridanie špenátových listov do ovocného smoothie
          - pohostenie: bylinkami ozdobené chlebíky, ovocné smoothie v papierových pohároch

Žiaci 4.A pri príležitosti Dňa Zeme:
          - na informatike vytvárali plagátiky ku Dňu Zeme
          - pripravovali a ochutnávali jedlá zo zdravých potravín
          - na internete vyhľadávali nové informácie o ochrane životného prostredia, zdravých potravinách a o ochrane Zeme.
          - zo získaných informácií spoločne vytvorili projekt .

Na Deň Zeme nezabudli ani v ŠKD, kde deti robili plagát „Zem v našich rukách“ - pomocou kružidla nakreslili našu Zem, pohoria a moria. Deti ich nakreslili tak, aby bolo znázornené, že osud našej Zeme je v rukách človeka.