• Prístrešok pre bicykle 🚴

• Skvelá stromácka jeseň.

Strom života vyhlásil na začiatku septembra pre Kluby Stromu života grantové kolo zamerané na priamu prácu s deťmi a mládežou. V rámci tejto výzvy náš projekt Rada Stromu života vyhodnotila a finančne podporila.

Cieľom projektu bolo:

1. Obnoviť prístrešok pre bicykle inštaláciou novej strešnej krytiny:

• zrenovovať pôvodnú kovovú konštrukciu a stojiská pre bicykle,
          • nainštalovať novú strešnú krytinu.

2. Podporiť bezpečné používanie bicyklov ako súčasť zdravého životného štýlu, ktoré môže prispieť k pravidelnej fyzickej aktivite.

Ďakujeme:

• Stromu života, za finančnú dotáciu – 300 Eur,
          • pánovi Ing. Igorovi Valentovi a pánovi Tomášovi Hučkovi za financovanie novej strešnej krytiny,
          • p. školníkovi za neúnavnú prácu pri renovácii /brúsenie, maľovanie/,
          • pani učiteľke Žilinskej / maľovanie /.

Teší nás, že obnovený prístrešok sa páči deťom aj rodičom.

Veríme, že tým podporíme rozvoj cyklistickej dopravy u našich žiakov.

O šikovnosti našich stromákov sa môžete dočítať aj na stránkach Stromu života:

Večianske vevričky a ich najnovší projekt | Strom života (stromzivota.sk)

• 2. miesto na Majstrovstvách okresu Šaľa vo florbale žiačok ZŠ

• Dňa 22.11.2022 sa naše žiačky zúčastnili Majstrovstiev okresu Šaľa vo florbale žiačok ZŠ.

V skupine sme porazili ZŠ Hollého, ZŠ s MŠ Trnovec nad Váhom a ZŠ J. C. Hronského (Krátku) a z prvého miesta sme postúpili do semifinále, kde sme boli úspešní aj proti Hornej Kráľovnej. Napokon vo finále nám nestačili sily na ZŠ J. C. Hronského (Krátka) a tak sme vicemajstrom okresu.

Dievčatá podali výkon hodný majstra. 🥈🏒🏆

Zostava: Ninka Mešťáneková, Pamela Tanková, Emmka Hamarová, Ivonka Holáseková, Simonka Dömeová, Simonka Hadnaďová, Sofi Šárayová, Sára Mocková.

Blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy.

• 👻🦹Vyučovanie v maskách - 27. 10. 2022 🎃🥳

• Posledný deň pred jesennými prázdninami sme sa premenili na halloweenske strašidielka. Vyjašili sme sa už na chodbe pri prezentácii masiek pred porotou. Najkrajšie masky získali aj drobné ocenenia, ale samozrejme aj ostatným sa ušla sladká odmena a balóny na chodbovú prestávkovú párty. Cez prestávku sa na chodbe rozhadzovali cukríky a chodilo sa po triedach koledovať. Žiaci si následne svoje masky užívali počas celého vyučovania a niektorí aj na halloweenskom popoludní v ŠKD. Veríme, že si všetci tento strašidelný deň užili.

• Október - mesiac úcty k starším 💝

• Dňa 25. októbra niekoľko žiakov našej základnej školy navštívilo Zariadenie pre seniorov v priestoroch Centra zdravotnej starostlivosti pri Duslo Šaľa. Pri príležitosti mesiaca úcty k starším si pre nich pripravili krátky program. Babičky si s nami aj zaspievali a predniesli aj niekoľko básní, ktoré sa naučili ešte za svojich školských čias. Veľmi nás teší táto spolupráca a tešíme sa na ďalšie veselé stretnutia.

• 🛰️Výstava COSMOS DISCOVERY - 25. 10. 2022 🚀

• Žiaci 4., 5. a 6.ročníka sa dňa 25. októbra zúčastnili výstavy v Bratislavskej Inchebe. Výstava nás previedla históriou pilotovaných vesmírnych letov od ich počiatkov až po súčasné plánované misie. Veľkolepá expozícia vznikla v spolupráci s americkou NASA, múzeom a vzdelávacím centrom Cosmosphere a odborníkmi zo Slovenska a Českej republiky. Výstava obsahovala stovky originálnych exponátov z USA aj Ruska, ktoré boli vo vesmíre, unikátnu zbierku skafandrov a reálne modely vesmírnych lodí, raketoplánov a rakiet. V interaktívnom Cosmos - campe si deti mohli vyskúšať náročný výcvik kozmonautov a najmodernejšie 3D technológie. Prostredníctvom fotografií poletíte s nami až do vesmíru.

• Pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka 🌞

• 25. októbra 2022 si žiaci a zamestnanci našej školy nenechali ujsť pozorovanie jedinečného úkazu - čiastočného zatmenia Slnka. Možnosť pozorovať tento jav využili aj niektorí rodičia, čakajúci na svoje deti. 👍

• Jeseň v ŠKD

• Žiaci zo školského klubu detí sa postarali o jesennú výzdobu spoločných priestorov školy. Ďakujeme

• Land art na výtvarnej výchove v 2.A triede

• Druháci dnes na výtvarnej výchove skrášlili svojimi výtvormi školský areál. Z prírodnín, ktoré nám ponúka jeseň, vytvorili pekné kompozície. Dokázali, že sú veľmi šikovní a tvoriví.

Pripájame fotografie ich diel vytvorených z prírodných materiálov v krajine - prírode .